Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Tüm Site Yazarlarına

İleride aşağıda yazılı söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden www.bolgesellig.com web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, www.bolgesellig.com’un yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Genel Kullanım Şartları

1) Anayasamızın 3. Maddesinde (Değiştirilemez) olduğu gibi sitemizin dili Türkçe’dir. Sitemizi; her kesimden Türkçe konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Dil ve anlatım kurallarına uygun olmayan yazılar ve konu başlıkları sitede kirlilik yaratmaktadır. Sitemizde yazı yazabilmenin ilk kuralı düzgün Türkçe kullanmaktır.

2) Sitemizde; haberlere yapılan yorumlardan yönetim sorumlu tutulamaz. Yorumlardan tamamen yorum sahibi sorumludur. Ancak sitemizde bulunan iletişim formu kullanarak mesajı göndereni şikâyet edebilirsiniz.

3) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, edebiyat dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazılar/yorumlar eklenmesi yasaktır. Yazı sahipleri yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin üyelikleri dondurulabilecek veya iptal edilebilecektir.

4) Yazarlar, kendilerine ait yazıları silemezler. Yazılarını yorumlamasını istemediği kişileri yasaklayabilir ancak kendilerine yapılan yorumları silemezler.

5) Aile yapısını bozucu ve zedeleyici yazı, şiir, hikâye ve yorum eklenemez

6) Anayasa / MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.” Bu bağlamda; edebi değeri olan yazılar hususunda site yönetimi önyargısız ve tarafsızdır. Ancak hiç kimse ilgili kurumların belirlediği çerçevenin dışında, kuralları düzenlemek, dayanağı olmayan fikirlerini site içerisinde kabul ettirmeye çalışmak, dayatmak haklarına sahip değildir. Sonuç olarak; inanan ya da inanmayan insanlara hakaret eden yahut fikirlerini değiştirmeye çalışan hiçbir yazıya müsamaha gösterilmeyecek, yazı sahibi uyarılacak, gerekiyorsa siteden uzaklaştırılacaktır.

7) Sitenin işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek sitenin veya yöneticilerinin görevi değildir. Bu kuralları okumak ve uymak yükümlülüğü yorum sahiplerine ve köşe yazarlarına aittir.

8) Telif hakları nedeniyle sitede yazan üyelerimizin alıntı olarak yazdıkları bütün eserler bilgi verilmeksizin silinecektir.

9) Sitede köşe yazarı olan ve yorum yapan kişi/kişiler bu kuralları peşinen kabul etmiş sayılır.

Açıklamalar;

1) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Bölgesel Amatör Lig hakkında haber, transferler, maç sonuçları, fikstürler ve puan durumlarını paylaşmak için bu lige gönül vermiş sporseverler tarafından kurulmuştur.

2) Sitemize, yazarlık ücretsiz olup hiçbir koşulda ücret talep edilmemektedir. Siteye yazar olabilmek için iletişim formu doldurularak başvuruda bulunulabilir.

3) Sitemiz, kamuya açık olduğundan girilen tüm bilgilerin başkaları tarafından da görülebileceğini belirtmek isteriz.

4) Sitemize eklediği her türlü metinden dolayı görebileceği maddi ve / veya manevi zararı sitemiz karşılamayacaktır. Bu konudaki talepleriniz geçersizdir. Sitemiz eklenen metinlerin sahibi değildir. Metinler, metin sahipleri tarafından sitemize eklendiğinden bu durum birinci derecede metini ekleyeni ilgilendirmekte ve doğacak her türlü aksaklık ve sıkıntı yine birinci dereceden metini ekleyen kişiyi yasal yükümlülük altına sokmaktadır.

5) Sitemiz, bir arşivleme sistemi olarak, yazıların haklarını korumayı üstlenmemektedir. Siteden çalınarak başka sitelere, televizyonlara, gazetelere, vb. herhangi bir medya organına aktarılan metinlerin yasal sorumluluğunu veya yasal takibini üstlenemez. Sitemiz, sistem güncellemeleri, site içeriğine saldırı (hack) ve benzer ya da herhangi bir nedenle doğabilecek yazı yitimine karşı, yazarlardan tüm metinlerinin birer kopyasını kendilerinde saklı tutmalarını önermektedir. Sitemiz herhangi bir nedenden ötürü kaybolan, silinen bir metni yazara geri verme sorumluluğunu taşımaz.

6) Herhangi bir site yöneticisi ve editörleri açık, aleni olarak teşhir edilecek şekilde eleştirilemez, hiç bir şekilde haklarında hakarete varan sözler söylenemez, yapmış olduğu yorumlar ve uyarılar silinemez, tahrik edici bir şekilde seçimleri eleştirilemez, site ile ilgili yapmış olduğu ikaz ve uyarılar yerine getirilmelidir. Editörler hakkında yapılacak şikayetler yönetime bildirilir.

7) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site yöneticilerinin ortak kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca söz konusu bölümün kontrol edilmesini tavsiye ediyoruz.

8) Sitemizden ayrılmak isteyen bir üyenin üyelik işlemleri site yönetimince değerlendirilir. Profil ve iletişim bilgileri uyuşmayan kişilerin üyelikleri silinmez. Özel şartlar gerektiren hallerde talep doğrultusunda hareket edilir. Sitede yazılan yazılar siteye mal olduğundan dolayı silinmez ancak yazarın yazılar ile ilintisi kesilebilir.

9) Haberlerde, köşe yazılarında reklam, duyuru ve ilan asılması yasaktır. Sitemizde gezinen ve/veya birtakım işlemler yapan kişilerin saptanabilmesi için IP numaraları,trafik bilgisi, yaptıkları işlem ve tarihi kayıt altına alınmaktadır.

10) Sitemizde yayınlanan bir metnin bir başka yerde kullanılabilmesi için kaynak belirtilmesi ya da link verilmesi gerekmektedir.

11) Sitemizde siyaset yasaktır. Herhangi bir partinin amblemi, siyasi görüşü, reklamı yapılamaz.

12) www.bolgesellig.com'da tüm üye bilgileri ancak yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gereği, ileti ve iletiyi gönderene ilişkin bilgiler sitemizden talep edildiği takdirde, talep eden merciye verilecektir.

Kullanım koşullarında belirtilen haller gerektirdiğinde,

Kullanıcının talep ettiği ürün ve servisleri sağlayabilmek için.

Sitemizden yararlananlar, bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.