İçel İdman Yurdu Gölcükspor Maçı Üzerine

İçel İdman Yurdu Gölcükspor Maçı Üzerine

İçel İdman Yurdu Gölcükspor Maçı Üzerine

En başta şunu belirteyim.
Skora rağmen, oyuncuların isteğine rağmen, her gol sonrası birlik beraberliğe rağmen ben bugünkü maçtan hiç ama hiç keyif almadım. Bunun sahada ki oyunla hiç bir ilgisi yok. Açıkçası oyuncuların bugün ki arzusu bana gerçekçi gelmedi. Belki bir kırgınlık var hepimizde. Bu yüzden inandırıcı bulmadım. 
İlk yarıda attığımız iki golde rakibin amatörde bile olmayacak iki hatası ile geldi. Sonrası iki %100 gol kaçırdı Gölcük.
İkinci yarı aynı şeyler devam etti. Kazandık önemli olan buydu. Lider ile 8 puanlık fark devam ediyor. İlk beşte olmakta artık çok önemli. Gerçekçi olmakta fayda var. Play off oynayacakmış gibi kadronun, oyun sisteminin tüm planlamasını yapmak zorundayız.
En çok eleştirdiğim oyuncu bildiğiniz üzere Tunahan'dır. Kendi mi böyle istiyor, teknik ekip mi? diye sordum devamlı. Böyle oynayacaksa neden Mersinli çocuklar değil ozaman dedim. Bugün Tunahan bir 10 numara gibi oynamaya çalıştı. Belliki eleştiriler görülmüş. Sorumluluk almaya çalıştı. İlk yarıda ve ikinci yarıda iki harika şutunu izledik. Öncesindeki yetenek çalımları ise görmek istediklerimizdi. Elbette 90 dakika aynı şeyi bekleyemeyiz. Ama gördük ki Tunahan daha öncede dediğimiz gibi yetenekli çocuk. Ozaman bunu kullanalım değil mi? Söylediğimiz buydu.
Gölcük bugün golü bulsaydı ne olurdu. Elbette bulamadığı için bunu konuşmak yersiz. Ama yeseydikteki görüntü de kafalarda soru işareti bıraktı bende. Çünkü takımımızda hala bir sistem sorunu var. Oldukça halı saha futbolu oynuyoruz.
Ben Cüneyt Tiryaki olsam takımın sistemini tamamen eleme maçlarına göre oturtmaya çalışırım. Zira liderlik evet imkansız değil ama gerçekçide görünmüyor. Bizimkisi pes etmek değil aslında. B planı!
Peki eleme sistemi nedir?
İşte teknik heyetin olayıda budur. Futbolda sistem Analizi çalışan biri olarak şöyle küçük bir tüyo verim. Kadro değişimine giderim... Ve birkaç maç değil, kalan tüm maçlarda tüm oyuncuları kullanırım. Euroleague maçları play off serilerinde koçların en sevdiği sistemdir bu. Rakiplerin aklıyla oynamak keyifliydir ve zaferi getirir eğer doğru işlenirse...

YAZI:MEHMET UYSAL

164 kez okundu | 21-02-2021 tarihinde yayınlandı.