Bieksper Hacırahmanlıspor'dan Açıklama

Bieksper Hacırahmanlıspor'dan Açıklama

Bieksper Hacırahmanlıspor'dan Açıklama

Futbol Kamuoyuna;

Tüm dünyayı etkisi altına Covid 19 salgını nedeniyle amatör futbolumuzun geleceği ile ilgili belirsizlikler devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu hafta vermeyi planladığı kararı, tüm amatör spor kulüpleri olarak bizler de merakla beklemekteyiz. Bu süre zarfı içerisinde Bölgesel Amatör Ligimizin oynatılıp oynatılmayacağı ile ilgili bazı senaryolar ve iddialar ortaya atılmaktadır.
Öncelikle Bieksper Hacırahmanlıspor olarak Bölgesel Amatör Lig'in sağlık tedbirleri alınarak tüm kulüplerin katılımıyla oynatılmasından yanayız. Ancak takım sayısına göre test masrafları vs... koşullarının buna engel olduğu öne sürülmekte. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu'na tüm kulüplerimiz için yararlı olabileceğini düşündüğümüz bir öneride bulunmak istedik.
Bu bağlamda, en önemli sorunun test olduğu öne sürülen futbol ortamında, test vs... gibi koşulları kendi imkanları ile karşılayabilecek takımların lige katılması, sağlık risklerini düşünen ve koşulları yerine getirme imkanı olmayan takımların ise mazeret bildirerek (ligde kalması koşuluyla) lige katılmayabileceği yönünde bir planlamanın uygun olacağını düşünmekteyiz. Böylelikle hem lige sağlık koşullarından dolayı katılmayı riskli gören takımların hakları saklı kalmış olur hem de yarışmak isteyen takımlar kontrollü şekilde oynar. Çözüm odaklı önerimizle ilgili dilekçeyi Türkiye Futbol Federasyonu'na ileteceğiz.

Saygılarımızla

Bieksper Hacırahmanlıspor Kulübü

386 kez okundu | 15-09-2020 tarihinde yayınlandı.