Haklı Duruşlarından Dolayı

Haklı Duruşlarından Dolayı

Haklı Duruşlarından Dolayı

Bölgesel Amatör Lig 2.grup takımlarından Malatya idman yurdu spor kulübü sportif direktörü Sn.Ahmet TAYFUN'dan dikkat çeken açıklamalar.

Öncelikle zor durumda kalmış, bütçeler harcamış, pandemi süresince, futbol kulübleri iç personeli ve sporcu pskolojini üst seviyelerde tutma adına, gerek taraftarına gereksede bulunduğu şehrin dinamiklerine karşı bedeller ödemiş tüm yönetici, sporcu, ve Teknik adamlarımızın haklı duruşları dan dolayı bir spor adamı olarak sonuna kadar sizlerin yanı da olduğumun bilinmesini isterim.. 

Amacı ile varoluş sebebi arasında uçurumun oldugu bir sistemde sırf bir şehrin en önemli sosyal dengesi olmaya çalışmak ne kadar sağlıklı oturup önce bunu tartışmalıyız... Kimse kimsenin haklı savaşına müdahale etmemelidir. Kimsenin şampiyon olan takımıyla alakalıda söylediği bir şeyde yokturdur... TFF nin aldığı karar itibariyle Gruplarında lider olup, Şampiyonlukları ilan edilmiş tüm takımları da kutlarım. Ancak 2.ve 3 ligde muhtemel şampiyon olacak takımlara play of şansı veriyorsan, Bal liginde çocuklarının rızkını ortaya koyan insanları ve oluşumlarıda görmezden gelemezsin. Dünya futbol platformunda ki sıralamada altlarda olan bir federasyonun, tamamen yabancı futbolcu çöplüğüne dönmüş üst liglerin temeli olan Amatör, Bal, 3 lig. Ve 2.lige sıradan bir muamelede yapamazsın. 

Doğrusu şudur. Pandemi den dolayı psikoloji bozulmuş insanların tek ortak noktası olan kulüpleri bir kereliğine 3.lige almalısın. Yada muhtemel iddiası olan takımlar arasında yani kalan 11 takıma tarafsız sahada bir şans daha vermelisin. Yada süper lig takımları için planladığın rezerv ligi iptal edip Bal ligini profesyonel 4.lig yapmalısın. Zaten Bütçe hazırlama noktasında devasa sıkıntılar çeken Bal ligi takımlarının, gerek sponsorluk yoluyla, gerekse, Spor Toto yoluyla, gerekse yayın hakları ile ayağa kaldırıp, bundan sonrası adına Türk Futbolunun Alt yapısı olma noktasında bir takıp kuralllar koyup üst liglere sporcu kazandırma yolunun daha doğru bir yol olucağı kanaatini taşımaktayım. İster kabul edelim isterseniz kabul etmeyelim, sporcu amatör takımların verdiği emekler sonrası üst Profesyonel liglerde oynayabiliyor, yani siz Amatöre yok gözüyle bakamazssınız. Avrupa'da amatör sporlara yapılan tesis, maddi ve manevi yardımlar sonrası kulüplerin profesyoneller tarafından denetilerek çıkartılan sporcu rezervi projesinin neden ülkemizde yok sayıldığını da anlamış değilim. Ülke sporunun başına gelen her yöneticinin ilk konuştuğu şey alt yapı ve Amatör şubeler iken neden buralar daha sonrası için zamanla yok sayılır bunlarıda bence ünüversite lerde ders konusu yapmalıyız. Daha bir çok örnekler ile insanların verdikleri emekleri "HİÇ" yapmadan spora ve özellikle futbola yatırım yapmış tüm insanları bu organizasyonda tutup onların moral ve motivasyonlarına federasyon olarak destek vermiş olabilirsin... Aksimi futbolu hiçte iyi günler beklemiyor vesselam.... SAYGILAR...

597 kez okundu | 12-07-2020 tarihinde yayınlandı.